W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

XXVI Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim Szczeliniec 3-5.09.2021

04.09.2021

W dniu 4 września 2021 r., w rejonie Gór Stołowych (Karłów) zostały przeprowadzone Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim organizowane przez Grupę Sudecką GOPR.

XXVI Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim
Szczeliniec 3-5.09.2021

Była to już XXVI edycja tych prestiżowych i bardzo wymagających zawodów. W wydarzeniu wzięli udział ratownicy z sześciu grup regionalnych GOPR a także niemieccy ratownicy górscy Bergwachtu, reprezentacje jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownicy KGHM Polska Miedź S.A.

Zawody polegały na pokonaniu przez trzyosobowy zespół ratowników trasy biegu terenowego o długości ok. 6 km. Na owej trasie zostały umieszczone elementy techniczne zawierające poziome lub pionowe układy linowe takie jak: przejście poziome przez most linowy, zjazd i podejście z przepinkami, przejście linowe „M” czy przejście linowe „T”. Regulamin zawodów zawierał również elementy ratownicze takie jak: autoratownictwo oraz dojście ratownika do poszkodowanego i jego ewakuacji przy użyciu technik wyciągowych.

Reprezentacja Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu w składzie:
mł. kpt. Bartłomiej Naściszewski, st. asp. Mateusz Błaszkiewicz i mł. ogn. Wojciech Gaweł, uzyskała najlepszy czas spośród wszystkich startujących drużyn zajmując
I miejsce w klasyfikacji służb spoza ratownictwa górskiego oraz w nieoficjalnej klasyfikacji open potwierdzając tym samym przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Na uwagę zasługuje fakt, że było to drugie zwycięstwo z rzędy wrocławskich strażaków.

Opracowanie: bryg. Łukasz Turski

Fot. bryg. Łukasz Turski oraz Łukasz Telus
- Facebook https://www.facebook.com/LukaszTelusFotografia/ >>
@lukasztelusfotografia
- Instagram https://www.instagram.com/lukasztelusfotografia/ >>
@lukasztelusfotografia

 

Zdjęcia (19)