W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

bryg. Arkadiusz Margoszczyn

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu

Bryg. Arkadiusz Margoszczyn służbę rozpoczął w 1994 roku podejmując naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a po jej ukończeniu w 1996 roku rozpoczął służbę w ówczesnej Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Brzegu przekształconej w 1999 roku w Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. Bryg. Arkadiusz Margoszczyn początkowo pełnił służbę w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie jako specjalista-ratownik. W 2000 roku po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa, a następnie w 2002 roku ukończył studia uzupełniające magisterskie w Opolu oraz w 2017 roku studia podyplomowe na Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Od 2000 roku pełnił służbę w systemie codziennym jako Zastępca dowódcy JRG w Grodkowie, następnie w 2003 r. jako dowódca JRG w Grodkowie, pełnił też funkcję dowódcy grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „SGPR Brzeg”.

Z dniem 1 marca 2018 r. został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Brzegu, gdzie pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta PSP w Brzegu. W toku służby wielokrotnie uczestniczył w działaniach ratowniczych, a także w ćwiczeniach międzywojewódzkich, zarówno jako ćwiczący jak i w zespole rozjemców Komendanta Głównego PSP.

W przebiegu służby wielokrotnie odznaczany za udział w działaniach ratowniczo- gaśniczych jak i za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych, między innymi: Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, Brązową odznaką za zasługi w pracy penitencjarnej, Brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju, Srebrną odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej, Brązowym medalem za długoletnią służbę.

Z dniem 1 sierpnia 2018 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
10.12.2020 13:01 Rafał Dziuba
Wytwarzający/ Odpowiadający:
KP PSP Brzeg
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
bryg. Arkadiusz Margoszczyn 1.0 10.12.2020 13:01 Rafał Dziuba

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP