W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

bryg. Dariusz Gieroń

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu

Bryg. Dariusz Gieroń służbę rozpoczął w 1996 roku podejmując naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, a po jej ukończeniu w 1998 roku rozpoczął służbę w ówczesnej Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Częstochowie przekształconej w 1999 roku w Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Bryg. Dariusz Gieroń początkowo pełnił służbę w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i nr 2 w Częstochowie, później jako dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania PSP w Częstochowie i już w systemie codziennym jako Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego, pełnił też funkcję dowódcy kompanii gaśniczej COO „Poraj”.

Z dniem 1 marca 2018 r. został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu gdzie od 1 lipca 2018 r. pełnił służbę na stanowisku zastępcy naczelnika wydziału w wydziale operacyjnym Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. Pełnił nieetatową funkcję szefa sztabu Wojewódzkiej Brygady Odwodowej „Opole” oraz funkcję oficera prasowego Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W toku służby wielokrotnie uczestniczył w działaniach ratowniczych, a także w ćwiczeniach międzywojewódzkich, zarówno jako ćwiczący jak i w zespole rozjemców Komendanta Głównego PSP.

W przebiegu służby wielokrotnie odznaczany za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych jak i za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych, między innymi: Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, Brążowym medalem za długoletnią służbę, Brązową odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej.

Z dniem 1 października 2020 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
10.12.2020 13:00 Rafał Dziuba
Wytwarzający/ Odpowiadający:
KP PSP Brzeg
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
bryg. Dariusz Gieroń 1.0 10.12.2020 13:00 Rafał Dziuba

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP