W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st.bryg. mgr inż. Janusz Pietrak

Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie

Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie
st.bryg. mgr inż. Janusz Pietrak

Janusz PIETRAK urodził się 18 listopada 1972 r. w Chełmnie. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1992 r., w którym podjął służbę kandydacką w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Od 1996 r. pełni służbę stałą w Komendzie Powiatowej PSP w Chełmnie, zajmując kolejno różnorodne stanowiska służbowe, zarówno w systemie zmianowym jak i codziennym. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje uzyskując w 2000 roku tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. W 2013 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku w zakresie zarządzania zasobami dla kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej. Z dniem 01 maja 2013 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie.

Jako Zastępca Komendanta Powiatowego wypełnia obowiązki Komendanta Powiatowego podczas jego nieobecności, sprawuje bieżący nadzór w zakresie funkcjonowania oraz realizacji zadań przez wybrane komórki organizacyjne komendy, współuczestniczy w organizacji, dysponowaniu oraz kierowaniu siłami i środkami krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na obszarze powiatu, w kierowaniu pracą komendy powiatowej, w organizowaniu szkoleń i doskonalenia pożarniczego, także dla członków ochotniczych straży pożarnych, a ponadto nadzoruje sprawy obronne oraz realizację kontroli wewnętrznych . 

Odznaczony m. in. Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – 2013 r., Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę – 2013 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2017 r., Brązowym Krzyżem Zasługi – 2017 r.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
04.12.2020 14:59 st. sekc. Paweł Klinger
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Kadry
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st.bryg. mgr inż. Janusz Pietrak 1.0 04.12.2020 14:59 st. sekc. Paweł Klinger

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP