W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. Ryszard Skiba

Komendant Powiatowy PSP w Chodzieży

mł. bryg. Ryszard Skiba

Życiorys

Mł. bryg. Ryszard Skiba urodził się 18 września 1968 roku w Kępnie. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 1 września 1987 roku jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu, a po jej ukończeniu podjął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Kępnie. Od 15 grudnia 1993 roku pełnił służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Poznaniu, a następnie od 1 marca 1996 roku w Komendzie Rejonowej PSP w Wągrowcu. W okresie służby zajmował stanowiska od technika, przez inspektora i kierownika sekcji po naczelnika wydziału, realizując zadania z zakresu spraw kwatermistrzowskich, technicznych, kontrolno-rozpoznawczych, kadrowych i operacyjno-szkoleniowych, a także z zakresu bhp i administratora bezpieczeństwa informacji. Od dnia 8 września 2016 roku pełnił obowiązki komendanta powiatowego PSP w Chodzieży, a 20 października 2016 roku został powołany na to stanowisko.

W okresie pełnienia służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe, kończąc studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi (2013 r.) Równocześnie z pełnieniem służby podnosił także kwalifikacje ogólne w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pracy, uzyskując tytuł inżyniera (2005 r.) i w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, uzyskując magistra (2015 r.). Ponadto ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (2019 r.) o specjalności administracja.

Odznaczony Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, a także wyróżniony Dyplomem Komendanta Głównego PSP.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
02.10.2020 13:27 Artur Binkowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Artur Binkowski
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł. bryg. Ryszard Skiba 1.0 02.10.2020 13:27 Artur Binkowski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP