W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st. bryg. Damian Legierski

Komendant Powiatowy PSP w Cieszynie

Zdjęcie portretowe st. bryg. Damiana Legierskiego

St. bryg. mgr inż. Damian Legierski jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, ukończył również studia podyplomowe na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im.W.Korfantego w Katowicach na Wydziale Zarządzania w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi "Akademii Przywództwa". Pracę w Komendzie Rejonowej PSP w Cieszynie rozpoczął w 1998 r. na stanowisku starszego inspektora w sekcji ds. planowania operacyjnego. W latach 2006 - 2017 roku pełnił służbę na stanowisku Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ustroniu. Z dniem 10.02.2017r. Śląski Komendant Wojewódzki PSP powierzył st. bryg. mgr inż. Damianowi Legierskiemu obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie.
Odznaczony m.in. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złotym Medalem za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju, Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. 
Poza służbą czynnie działał w środowisku jako Komendant Gminny ZOSP, Komendant Miejski ZOSP, Prezes OSP Cieszyn Bobrek oraz pełnił funkcję Wiceprezesa ZOP ZOSP RP w Cieszynie w latach 2006-2016.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
08.12.2020 11:28 mł. ogn. Michał Swoboda
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Sekcja organizacyjno-kadrowa
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Damian Legierski 1.0 08.12.2020 11:28 mł. ogn. Michał Swoboda

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP