W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st. bryg. Damian Legierski

Komendant Powiatowy PSP w Cieszynie

Zdjęcie portretowe st. bryg. Damiana Legierskiego

st. bryg. mgr inż. Damian Legierski jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej I i II stopnia w Warszawie. Ukończył również studia podyplomowe na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im.W.Korfantego w Katowicach na Wydziale Zarządzania w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi "Akademii Przywództwa". Pracę w Komendzie Rejonowej PSP w Cieszynie rozpoczął w 1998 r. na stanowisku starszego inspektora w sekcji ds. planowania operacyjnego, a później kierownika tejże sekcji. W latach 2006 - 2017 roku pełnił służbę na stanowisku Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Ustroniu. Z dniem 10.02.2017r. Śląski Komendant Wojewódzki PSP powierzył st. bryg. mgr inż. Damianowi Legierskiemu obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie, a 10.04.2017 powołał go na to stanowisko.
Odznaczony m.in. Srebrnym Medalem za Długoletnią służbę, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” Złotym Znakiem Związku, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Złotym Medalem za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju, Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. 
Poza służbą czynnie działał w środowisku pożarniczym jako Komendant Gminny ZOSP w Istebnej, Komendant Miejski ZOSP w Ustroniu, Prezes OSP Cieszyn Bobrek oraz pełnił funkcję Wiceprezesa ZOP ZOSP RP w Cieszynie w latach 2006-2016. Był również członkiem Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa śląskiego.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
08.12.2020 11:28 mł. ogn. Michał Swoboda
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Sekcja organizacyjno-kadrowa
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Damian Legierski 3.0 10.02.2021 12:40 mł. ogn. Michał Swoboda
st. bryg. Damian Legierski 2.0 09.02.2021 12:45 mł. ogn. Michał Swoboda
st. bryg. Damian Legierski 1.0 08.12.2020 11:28 mł. ogn. Michał Swoboda

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}