W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. mgr inż. Krzysztof Tuszowski

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie

st. bryg. mgr inż. Krzysztof Tuszowski w wieku ok. 50 lat ubrany w mundur galowy składającego się z białej koszuli, czarnego krawatu oraz granatowej marynarki, na której znajdują się identyfikator, złota odznaka SGSP oraz złoty sznur galowy

Życiorys

Krzysztof Tuszowski urodził się 16 lipca 1967 r. w Warszawie. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 r. jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej skierowany został do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej PSP w Otwocku na kolejnych stanowiskach służbowych. Następnie po zmianie administracyjnej kraju w 1999r. w Komendzie Powiatowej PSP w Otwocku gdzie pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Operacyjnego. W 2017 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie na kierunku „Zarządzanie zasobami ludzkimi”.

Z dniem 10 kwietnia 2017 roku został powołany przez Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie w porozumieniu ze Starostą Powiatu Garwolińskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Odznaczony m. in.: Brązowym Krzyżem Zasługi – 2004r., Brązowym Medalem z Długoletnią Służbę – 2010r., Bazową Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2013r., Srebrną Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2019r., Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa – 1998r., Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa – 2007r., Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa – 2010r.