W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SZCZEPIMYSIĘ - APEL WIELKOPOLSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO PSP

Apel KW o szczepienie

Wielkopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Dariusz Matczak zwraca się z apelem do braci strażackiej o aktywne wsparcie kolejnej fazy Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Zgodnie z Programem szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Stopniowo szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

I tutaj duże zadanie do wykonania mają strażacy, którzy będą pomagać w dotarciu do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja zostanie przeprowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Działania związane z przewozem osób przez jednostki ochotniczych straży pożarnych, które zadeklarują chęć współpracy, będzie koordynowana Państwowa Straż Pożarna. Gminy natomiast będą wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom miejskim i powiatowym PSP. Cała akcja będzie przebiegała z zachowaniem reżimu sanitarnego w uzgodnieniu z lokalnymi inspektorami sanitarnymi. W ramach prowadzonych działań strażacy będą dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

Zgodnie z deklaracjami Rządu akcja dowożenia do punktów szczepień zostanie dofinansowania, a jednostki ochotniczych straży pożarnych, które zaangażują się w proces dowożenia uzyskają dofinansowanie w wysokości 5000 PLN na zakup niezbędnego wyposażenia, głównie: środków ochrony osobistej (płyny dezynfekcyjne, maseczki i rękawiczki ochronne itp.) ubrań specjalnych i kombinezonów ochronnych, gogli i okularów oraz sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Zdjęcia (3)