W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. Krzysztof Kowal

Komendant Powiatowy PSP w Jarosławiu

Na zdjęciu widoczny jest Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu w umundurowaniu galowym.

Bryg. mgr inż. Krzysztof Kowal urodził się 22 czerwca 1974 r. w Przeworsku. Z pożarnictwem związany jest od 1995 roku, kiedy to rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.
Po ukończeniu szkoły aspirantów w 1997 roku podjął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP
w Przemyślu na stanowisku starszego ratownika. Od listopada 1998 roku pełni służbę
w Komendzie Powiatowej PSP w Jarosławiu - najpierw w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej,
jako starszy ratownik i dowódca zastępu, a od 2004 roku w wydziale operacyjno-rozpoznawczym, zajmując kolejno stanowiska dyżurnego operacyjnego Powiatowego Stanowiska Kierowania,
a następnie inspektora, specjalisty, starszego specjalisty i zastępcy naczelnika wydziału.
W latach 2004 - 2016 był oficerem prasowym Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu.
W dniu 26 listopada 2016 roku powierzono mu pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu, a od 25 stycznia 2017 r. został powołany na to stanowisko przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Podnosił swoje kwalifikacje na uczelniach pożarniczych i cywilnych. W roku 2004 ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie i został awansowany na pierwszy stopień oficerski. Ukończył studia magisterskie w zakresie inżynierii kształtowania środowiska na Akademii Rolniczej w Lublinie, a także studia podyplomowe z pedagogiki w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu i studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Bryg. Krzysztof Kowal był odznaczany i wyróżniany, m.in. Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę”, Brązową i Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Medalami Srebrnym i Złotym „Za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz Dyplomem Komendanta Głównego PSP.