W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. kpt. Paweł Szkoła

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu

Na zdjęciu widoczny jest Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu w umundurowaniu galowym.

Paweł SZKOŁA urodził się 16 lutego 1981 r. w Pruchniku. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 21 listopada 2005 r. jako stażysta w Komendzie Powiatowej PSP w Jarosławiu.
W kolejnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach w Komendzie Powiatowej PSP
jako młodszy ratownik, dyspozytor, dyżurny stanowiska kierowania, dyżurny operacyjny i starszy specjalista.
Od 25 marca 2020 r. pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu,
a 1 września 2020 r. został powołany na to stanowisko.

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje od ukończenia w 2006 r. kursu kwalifikacyjnego szeregowych PSP do ukończenia Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w 2012 r. i uzyskania tytułu magistra inżyniera pożarnictwa. W międzyczasie uzupełniał i poszerzał swoje kwalifikacje
na innych kursach i szkoleniach zawodowych. Jako Zastępca Komendanta Powiatowego PSP sprawuje bezpośredni nadzór nad działaniem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, a także Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego. Bierze aktywny udział w pracach Powiatowym i Miejskim Zespole Zarządzania Kryzysowego.