W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

mł.bryg. mgr inż. Piotr Śmietana

Komendant Powiatowy PSP

Zdjęcie portretowe młodszego brygadiera magistra inżyniera Piotra Śmietany, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle na jasnym tle w mundurze galowym

Piotr ŚMIETANA urodził się 28 czerwca 1975 roku w Jaśle. W 1998 r. ukończył Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W dniu 1 lipca 1998 r. rozpoczął służbę w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie na stanowisku ratownika. Z dniem 1 stycznia 1999 r. został przeniesiony służbowo do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle na stanowisko młodszego inspektora w Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym. W 2002 r. ukończył zaoczne studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2004 r. ukończył zaoczne studia magisterskie na Akademii Rolniczej w Lublinie specjalność inżynieria kształtowania środowiska oraz w 2005 r. studia podyplomowe w Wyższej Szkole Społeczno-Gospodarczej w Tyczynie, kierunek socjologia zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Swoje dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne przez okres dwudziestu lat służby wykorzystywał w akcjach ratowniczo-gaśniczych zajmując odpowiednio stanowiska: dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany, zastępcy dowódcy JRG. 1 sierpnia 2018 r. został mianowany dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej PSP w Jaśle. Posiada bogate doświadczenie zawodowe oraz umiejętności organizowania pracy. Podczas swojej służby uczestniczył i kierował różnego rodzaju akcjami ratowniczo-gaśniczymi, podczas których wykazywał się dużym profesjonalizmem i odwagą. Czynnie działa w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie należącej do KSRG. 12 sierpnia 2019 r. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle. Przez wiele lat reprezentował Komendę Powiatową PSP w Jaśle na Mistrzostwach Województwa w sporcie pożarniczym, halowej piłce nożnej, piłce siatkowej.  Od 25 lutego 2020 r. pełnił obowiązki komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

1 września 2020 r. podkarpacki komendant wojewódzki PSP powołał mł. bryg. mgr inż. Piotra Śmietanę na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 

Podczas pełnionej służby otrzymał następujące odznaczenia:

- Brązowy, Srebrny, Złoty „Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa”

- Brązowa, Srebrna „Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

- „Medal Brązowy Za Długoletnią Służbę”

- „Krzyż zasługi za dzielność”

 

Opracowanie: Wydział Organizacyjno-Kwatermistrzowski KP PSP w Jaśle

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
24.11.2020 08:35 Agnieszka Drewniak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Organizacyjno-Kwatermistrzowski
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł.bryg. mgr inż. Piotr Śmietana 4.0 11.01.2021 14:12 Agnieszka Drewniak
mł.bryg. mgr inż. Piotr Śmietana 3.0 11.01.2021 14:09 Agnieszka Drewniak
mł.bryg. mgr inż. Piotr Śmietana 2.0 24.11.2020 08:51 Agnieszka Drewniak
mł.bryg. mgr inż. Piotr Śmietana 1.0 24.11.2020 08:35 Agnieszka Drewniak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP