W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. mgr inż. Sławomir Graczyk

Komendant Powiatowy PSP

Mężczyzna, Komendant Powiatowy KP PSP Kamienna Góra w mundurze galowym. Widoczny na ramieniu stopień starszego brygadiera oraz sznur. Na klatce piersiowej można odczytać nazwisko Graczyk.

st. bryg. mgr inż. Sławomir GRACZYK

Komendant Powiatowy PSP w Kamiennej Górze

 

Sławomir Graczyk urodził się 16 czerwca 1972 r. w Wałbrzychu. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął jako kadet szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu w 1992r. Edukację kontynuował w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie gdzie w 1998r uzyskał tytuł inżyniera oraz w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu broniąc pracę magisterską w 2007 roku.

Doświadczenie zawodowe  zdobywał w  Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Wałbrzychu na stanowiskach kolejno dowódcy zastępu i dowódcy zmiany. Z jednostką o specjalizacji chemiczno- ekologicznej uczestniczył i dowodził wieloma działaniami ratowniczymi miedzy innymi w czasie powodzi w 1997r w rejonie Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej. Następnie od roku 1998 pracował na stanowisku Oficera w Wydziale Operacyjnym w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Wałbrzychu. Po reformie administracyjnej kraju przeniesiony został w 1999 roku do pracy w Komendzie Powiatowej PSP w Kamiennej Górze. Zajmował stanowiska w pionie operacyjnym Komendy: Kierownika Sekcji, Naczelnika Wydziału, Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego. Dowodził wieloma akcjami ratowniczo-gaśniczymi w trakcie pożarów, wypadków komunikacyjnych oraz powodzi. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego, szkolił i nadzorował funkcjonowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Organizował i uczestniczył w wielu kursach, sympozjach oraz ćwiczeniach o charakterze krajowym i międzynarodowym.

Decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, został powołany z dniem 27 maja 2017 r. na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Kamiennej Górze.

Odznaczony m. in. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. 

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
08.01.2021 13:59 Marek Malich
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Marek Malich
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. mgr inż. Sławomir Graczyk 1.0 08.01.2021 13:59 Marek Malich

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}