W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. Rafał Kostarczyk

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kłobucku

Zdjęcie przedstawia Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku młodszego brygadiera magistra Rafała Kostarczyka

mł. bryg. Rafał Kostarczyk
Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kłobucku

Rafał KOSTARCZYK urodził się 20 listopada 1977 r. w Myszkowie. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1997 r. jako słuchacz – kadet w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Po ukończeniu ww. szkoły, z dniem 15.06.1999 r. podjął służbę  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, zajmując kolejno stanowiska między innymi dowódcy zastępu, dowódcy zmiany i zastępcy dowódcy JRG.

W 2002 r. uzyskał tytuł licencjata administracji kończąc Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie, a następnie w 2004 r. ukończył uzupełniające studia magisterskie  w Politechnice Częstochowskiej o kierunku Marketing i Zarządzanie. W 2014 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi
Od 21 lipca 2020 r. pełnił obowiązki zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kłobucku, a z dniem 10 września 2020 r. decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kłobucku.

Za dotychczasowe osiągnięcia w służbie odznaczony: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
07.12.2020 10:04 st. kpt. Kamila PUDŁO
Wytwarzający/ Odpowiadający:
st.kpt. Kamila PUDŁO
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł. bryg. Rafał Kostarczyk 1.0 07.12.2020 10:04 st. kpt. Kamila PUDŁO

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP