W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Robert Ladra

Komendant Powiatowy PSP w Kłobucku

Zdjęcie przedstawia Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku starszego brygadiera magistra Roberta Ladra

st. bryg. Robert LADRA
Komendant Powiatowy PSP w Kłobucku

Robert LADRA urodził się 9 lutego 1970 roku w Krzepicach. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1990 roku jako słuchacz-kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Po ukończeniu szkoły w 1992 roku został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej PSP w Kłobucku,  początkowo w jednostce ratowniczo-gaśniczej jako technik sprzętowy i dowódca zmiany. Po uzupełnieniu wykształcenia ogólnego przeniesiony do służby w komórce do spraw kontrolno-rozpoznawczych, a następnie na stanowisko dowódcy JRG.
Jednocześnie przez wiele lat pełnił nieetatowe funkcje inspektora d.s. bhp, dowódcy kompanii gaśniczej OSP  oraz rzecznika prasowego.
W 2000 roku ukończył studia magisterskie w Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, w roku 2011 studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie  dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, a w roku 2012 w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach w zakresie Akademii Przywództwa.

W latach 2012-2019 zajmował stanowisko zastępcy komendanta powiatowego, a następnie z dniem 25 czerwca 2019 roku został powołany przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Kłobucku.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi-2018 r., Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę-2009 r., Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej -2007 r., Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa-1992 r., Honorową Odznaką Ruchu Przyjaciół Harcerstwa -2013 r.

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
07.12.2020 14:32 st. kpt. Kamila PUDŁO
Wytwarzający/ Odpowiadający:
st.kpt. Kamila PUDŁO
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Robert Ladra 1.0 07.12.2020 14:32 st. kpt. Kamila PUDŁO

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP