W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. mgr inż. Paweł Kowalski

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach

Zdjęcie portretowe mł. bryg. mgr. inż. Pawła Kowalskiego - Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach w mundurze wyjściowym na jasnym tle

Mł. bryg. Paweł Kowalski urodził się dnia 18 lutego 1983 roku w Magnuszewie. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 2002 roku jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły z dniem 19 czerwca 2006 roku podjął służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie na stanowisku dowódca zastępu. W lutym 2007 roku został przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje uzyskując w 2008 roku tytuł inżyniera pożarnictwa na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a następnie w roku 2020 ukończył studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Zarządzanie Kryzysowe w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie.

Był wielokrotnym reprezentantem Kadry Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym, z którą czterokrotnie zwyciężył Mistrzostwo Polski.

W 2019 roku powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

Odznaczony m. in.:
Medalem Brązowym „ Za długoletnią służbę”,
Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,
Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.
 

{"register":{"columns":[]}}