W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st. bryg. mgr inż. Krzysztof KUNIEC

Komendant Powiatowy PSP w Krapkowicach

Zdjęcie portretowe st. bryg. Krzysztofa Kuńca w mundurze galowym.

st. bryg. Krzysztof KUNIEC służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1995 r. jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej PSP w Warszawie. Po jej ukończeniu został skierowany do Komendy Miejskiej PSP w Opolu w której zajmował kolejno stanowiska od młodszego oficera, aż do starszego specjalisty w wydziale operacyjno-szkoleniowym, planowania obronnego i bhp. W 2000  roku ukończył studia podyplomowe na wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Opolskiej, a następnie studia drugiego stopnia uzyskując tytuł magistra inżyniera w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. W okresie od 1 maja 2006 r. do 30 kwietnia 2008 r. zajmował stanowisko zastępcy dowódcy, a następnie od 1 maja 2008 r. do 30 czerwca 2018 r. dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Komendzie Miejskiej PSP w Opolu.

Pełniąc służbę w wydziale operacyjno-szkoleniowym, a następnie w jednostce ratowniczo-gaśniczej organizował i prowadził szereg szkoleń dla członków jednostek OSP. Ponadto wielokrotnie uczestniczył jako sędzia w gminnych i powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych jednostek OSP. Z zaangażowaniem brał udział  w organizacji ćwiczeń dla jednostek OSP z terenu powiatu opolskiego. W na przełomie roku 2017 i 2018 r. był zaangażowany w prace zespołu opracowującego koncepcję wyposażenia oraz materiały dydaktyczne do Centrum Edukacyjnego w Komendzie Miejskiej PSP w Opolu. Ponadto w trakcie służby na stanowisku dowódcy JRG nr 3 z siedzibą w Niemodlinie organizował i nadzorował w jednostce wiele prac remontowo-budowlanych, w tym termomodernizację budynku jednostki w 2015 r.

Od 1 lipca 2018 roku pełni służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach, najpierw jako zastępca Komendanta Powiatowego PSP, a od 29 marca 2019 roku jako Komendant Powiatowy PSP w Krapkowicach.

W uznaniu zasług za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych został odznaczony m.in.: brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, brązowym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, brązowym medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz brązowym i srebrnym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
14.12.2020 13:06 Lucjan Lubaszka
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Lucjan Lubaszka
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. mgr inż. Krzysztof KUNIEC 2.0 16.12.2020 14:19 Lucjan Lubaszka
st. bryg. mgr inż. Krzysztof KUNIEC 1.0 14.12.2020 13:06 Lucjan Lubaszka

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP