W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Andrzej Kaźmierak

Komendant Powiatowy PSP

Zdjęcie portretowe Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim st. bryg. Andrzej Kaźmierak na jasnym tle w mundurze galowym.

Andrzej KAŹMIERAK urodził się 17 maja 1970 r. w Kraśniku województwo lubelskie.  Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1992 r. jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej skierowany został do pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Zielonej Górze, a następnie do Komendy Rejonowej PSP w Krośnie Odrzańskim.
W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na terenie powiatu krośnieńskiego. W 2011 roku ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Zielonogórskim w zakresie „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy”.

Z dniem 7 marca 2014 r. został powołany przez Lubuskiego  Komendanta Wojewódzkiego  PSP na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim. Jako zastępca nadzorował wykonywanie zadań pionu operacyjno, kontrolno-rozpoznawczego  oraz jednostek ratowniczo-gaśniczych powiatu krośnieńskiego. Następnie z dniem 30 stycznia 2018 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim. Sprawuje bezpośredni nadzór nad wykonywaniem zadań przez pion finansów, kwatermistrzowski oraz organizacyjno-kadrowy. 

Odznaczony m. in.: Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2019 r., Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju – 2006 r., Złotym Medalem za Zasługi  dla Pożarnictwa – 2011 r., Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę – 2017 r., Medalem „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”- 2019 r.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
05.12.2020 11:04 ogn. Leszek Kapuśniak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
ogn. Leszek Kapuśniak
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Andrzej Kaźmierak 3.0 07.05.2021 10:03 mł. ogn. Damian Ciesielski
st. bryg. Kaźmierak Andrzej 2.0 07.05.2021 10:02 mł. ogn. Damian Ciesielski
st. bryg. Kaźmierak Andrzej 1.0 05.12.2020 11:04 ogn. Leszek Kapuśniak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP