W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Funkcjonariusz KP PSP Limanowa gasił pożar w czasie wolnym od służby

13.02.2021

W dniu 13.02.2021r. tuż po godz. 8:00 w miejscowości Młynne (powiat limanowski) doszło do pożaru pomieszczenia w piwnicy budynku mieszkalnego.

Pożar piwnicy w miejscowości Młynne

Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z KP PSP Limanowa oraz OSP Łososina Górna. Po przybyciu na miejsce zdarzenia  i wstępnym rozpoznaniu ustalono, iż pożar powstał w piwnicy budynku mieszkalnego. W pomieszczeniu w którym była nagromadzona duża ilość sprzętu elektronicznego występuje bardzo duże zadymienie, mieszkańcy ewakuowali się sami przed przybyciem straży pożarnej.

Działania JOP polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w celu ugaszenia pożaru, oddymieniu pomieszczeń oraz wyniesieniu spalonej elektroniki na zewnątrz budynku.

Przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia przybył st. ogn. Matras Adam, (pracownik naszej komendy mieszkający sąsiedztwie), który przy pomocy gaśnicy proszkowej 6 kg przygasił pożar pomieszczenia, zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiadujące pomieszczenia. W tym dniu był po służbie w Państwowej Straży Pożarnej gdzie zatrudniony jest na stanowisku operator sprzętu.

Dzięki wzorowej i odważnej postawie w/w funkcjonariusza udało się uniknąć dużych rozmiarów strat.

Opracowanie: bryg. T. Pawlik  – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Limanowej.