W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

bryg. mgr inż. Mariusz Mróz

Komendant Powiatowy PSP

Komendant Powiatowy PSP w Lwówku Śląskim

bryg. mgr inż. Mariusz Mróz rozpoczął służbę w 1989 r. jako kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły w 1991 r. został mianowany na stanowisko starszego technika ds. obsługi w Zawodowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim. Od lipca 1992r był dowódcą sekcji. W 1993r. został przeniesiony do Komendy Rejonowej PSP w Bolesławcu, gdzie kolejno pełnił służbę na stanowisku technika ds. kontrolno – rozpoznawczych, młodszego inspektora, inspektora i starszego inspektora ds. kontrolno – rozpoznawczych. Z końcem grudnia 1998r. ponownie został przeniesiony do JRG Nr 4 PSP  w Lwówku Śląskim na stanowisko dowódcy zmiany. W czerwcu 1999r. został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy JRG, po czym w 2007r. awansował na stanowisko Naczelnika Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego. W maja 2014r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim, po czym z dniem 03 sierpnia 2017r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim.

W/w od ponad 30 lat wyróżnia się w pracy zawodowej i szkoleniowej. W trakcie służby w 2002r. skończył studia wyższe zawodowe w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, w 2006 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy a następnie w 2010 r. uzyskał tytuł magistra w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Legnicy.

Jest dyspozycyjny i wymagający wobec siebie i podwładnych. Dba o poprawę warunków socjalno – bytowych w tut. strażnicy oraz aktywnie bierze udział w pokazach i ćwiczeniach organizowanych przez Państwową Straż Pożarną jak i podmioty współdziałające.  Wielokrotnie reprezentował Komendę Powiatową PSP w Lwówku Śląskim jak i Komendę Wojewódzką PSP we Wrocławiu w rozgrywkach w piłce nożnej.

Wielokrotnie nagradzany za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych jak i za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych, między innymi:

1994r. – Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa,

1999r. - Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa,

2003r. – Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa,

2008r. - Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę

2009r. - Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,

2014r. – Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,

2015r. – Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza,

2018r. – Złotym Znakiem Związku.