W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

mł. bryg. mgr inż. Andrzej Więdłocha

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim

mł. bryg. mgr inż. Andrzej Więdłocha rozpoczął służbę w 1998 r. jako kadet w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Po ukończeniu szkoły w 2000 r. został skierowany do służby w Komendzie Miejskiej PSP w Jeleniej Górze, gdzie kolejno pełnił służbę na stanowisku: dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, starszego inspektora, dowódcy sekcji, a następnie dowódcy  zmiany. W 2010r. został przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Złotoryi na stanowisko dowódcy jednostki ratowniczo – gaśniczej, a następie w 2017r. został przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Lwówku Śląskim, początkowo na stanowisko dowódcy jednostki ratowniczo – gaśniczej, a od sierpnia 2017r. powierzono mu obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim. Na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim został powołany z dniem 11 listopada 2017r.

Pan mł. bryg. mgr inż. Andrzej Więdłocha jest oficerem posiadającym długoletnie doświadczenie zawodowe i wiedzę w zakresie ochrony przeciwpożarowej, którą umiejętnie wykorzystuje w służbie. Wielokrotnie uczestniczył w działaniach ratowniczo- gaśniczych wykazując się dużą efektywnością w realizacji powierzonych zadań służbowych.

W trakcie służby w 2008r. skończył studia niestacjonarne I stopnia dla strażaków w służbie stałej w SGSP w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa, w 2011r.  ukończył studia niestacjonarne II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa, a w 2013 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania jakością, środowiskiem i ryzykiem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Wielokrotnie nagradzany za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych jak i za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych, między innymi:

2010r. - Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa,

2012r. - Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,

2013r. - Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę

2017r. – Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa,

2017r. – Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,