W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. Krzysztof Komorowski

p.o. komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim

Krzysztof Komorowski

Biografia

Krzysztof KOMOROWSKI urodził się 10 czerwca 1971 roku w Mińsku Mazowieckim. Z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1991 roku, kiedy to rozpoczął naukę jako słuchacz w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły z dniem 01.08 1993 roku podjął służbę stałą w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim na stanowisku starszy dyspozytor. Przez cały okres służby związany z KP PSP w Mińsku Mazowieckim, gdzie kolejno zajmował następujące stanowiska: dyżurny operacyjny rejonu, młodszy inspektor, starszy inspektor, kierownik sekcji, naczelnik wydziału. Od 2017 roku zastępca komendanta powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim.

Łącząc służbę z nauką, systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe uzyskując w 2002 roku tytuł inżyniera pożarnictwa w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego, Zaoczne Studia Inżynierskie dla funkcjonariuszy. W roku 2007 ukończył studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Ochrony Człowieka w Środowisku Pracy w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, a następnie w 2016 roku uzyskał tytuł magistra kończąc Wyższą Szkołę Gospodarki Euroregionalnej.

Jako zastępca komendanta powiatowego PSP nadzoruje prace jednostki ratowniczo-gaśniczej, wydziału operacyjnego oraz sekcji logistycznej dodatkowo realizuje zadania związane z ochroną danych osobowych.

Odznaczony m. in. Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę – 2019 r., Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – 2018 r., Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2015 r.