W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. Łukasz Kochanowski

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Mazowieckim

Zdjęcie przedstawia oficera PSP w mundurze galowym w stopniu młodszego brygadiera, format zdjęcia panoramiczny.

Łukasz Kochanowski urodził się 1984 roku w Augustowie. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął 1 sierpnia 2003 r. jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej rozpoczął służbę jako dowódca zastępu w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 5 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

W roku 2008 ukończył studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem. W 2015 roku ukończył studia podyplomowe Master of Business Administration uzyskując tytuł MBA dla inżynierów Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 

Od roku 2010 służbę pełnił w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie awansując na stanowisko Dowódcy Zmiany. Podczas służby w JRG 1 wykonywał zadania Dowódcy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno - Nurkowego "Warszawa 5". Od 2010 r. rozpoczął realizację kursów i szkoleń związanych z funkcjonowaniem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego: młodszego nurka MSWiA, kurs nurka MSWiA, kurs nurka zawodowego - nurkowanie w systemie przewodowym Kirby Morgan Dive Systems, kurs nurka MSWiA z uprawnieniami do kierowania pracami podwodnymi oraz szkolenie w zakresie obsługi sonarów.

W 2020 roku został przeniesiony z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy do pełnienia dalszej służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie na stanowisku Naczelnika Wydziału Operacyjnego.

Od dnia 1 maja 2021 roku został powołany rozkazem Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Odznaczony licznymi nagrodami i wyróżnieniami przyznawanymi przez władze miasta Stołecznego Warszawy i Komendanta Miejskiego PSP w Warszawie.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
02.05.2021 11:35 mł. bryg. Tomasz Wołoszyn
Wytwarzający/ Odpowiadający:
mł. bryg. Tomasz Wołoszyn
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł. bryg. Łukasz Kochanowski 1.0 02.05.2021 11:35 mł. bryg. Tomasz Wołoszyn

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP