W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie akcji szczepień służb mundurowych na terenie powiatu nowodworskiego

30.04.2021

Obraz z białym napisem na niebieskim tle: Narodowy Program Szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W prawym dolnym rogu napis: NFZ

W dniu 24 marca 2021 roku został uruchomiony program szczepień przeciwko Covid-19 dla służb mundurowych. Już następnego dnia grupa funkjconariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymała pierwszą dawkę szczepionki w specjalnie zorganizowanym punkcie szczepień na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie. Akcja rejestracji na szczepienia strażaków PSP i OSP, a także ratowników WOPR na terenie naszego powiatu została zrealizowana w sześciu turach, poczynając od 25 marca 2021 r., a ostatni druhowie z OSP otrzymali szczepionkę w dniu 29 kwietnia 2021 r.

Pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymali wszyscy strażacy PSP i OSP, którzy zadeklarowali taką gotowość. Łącznie zaszczepiło się 101 strażaków, w tym 26 funkcjonariuszy z KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, 74 druhów OSP oraz 1 ratownik z nowodworskiego WOPR. Teraz nowodworskich strażaków czeka druga dawka szczepionki we wskazanych terminach.

Pandemia nadal trwa, mimo stopniowo wprowadzanych złagodzeń w zakresie reżimów sanitarnych, dlatego zachęcamy wszystkich strażaków, ich rodziny i bliskich do skorzystania z możliwości szczepienia, nawet jeśli odbywać się to będzie poza programem szczepień dla służb mundurowych, który już dobiega końca.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Wołoszyn