W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożegnanie ze służbą Kierownika Sekcji Logistyki w KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim

30.06.2021

Pożegnanie Roszyk

W dniu 30 czerwca 2021 roku pożegnaliśmy  naszego wieloletniego kolegę Kierownika Sekcji Logistyki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim mł. bryg. Rafała Roszyka.

            Mł. bryg. Rafał Roszyk rozpoczął swoją przygodę z pożarnictwem w dniu 1 listopada 1994 r.  w budynkach komendy na ul. Daszyńskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Przez cztery lat brał udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych pełniąc służbę w podziale bojowym. W 1998 roku został wyznaczony na stanowisko technika ds. kwatermistrzowsko-technicznych w tutejszej komendzie. Po ukończeniu studiów cywilnych oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej otrzymał w 2005 roku pierwszy stopień oficerski i zajął stanowisko specjalisty w sekcji kwatermistrzowsko-technicznej. W tym czasie dał się poznać jako wzorowy, zaangażowany i zdyscyplinowany funkcjonariusz.

           W 2008 roku został kierownikiem sekcji logistyki w naszej komendzie. Stopniowe podnoszenie kwalifikacji pozwoliło mu na zajmowanie kolejnych stanowisk służbowych od najniższych  szczebli wykonawczych do obecnie zajmowanego stanowiska Kierownika Sekcji Logistyki. W ponad dwudziestoletniej służbie w pionie logistycznym cechował się wysoka wiedzą, skutecznością oraz profesjonalizmem. Posiada bardzo duży zasób wiedzy co pozwalało właściwie i efektywnie wykonywać obowiązki służbowe. Jego doświadczenie, organizacja pracy i umiejętności kontaktu z ludźmi korzystnie wpłynęło na tworzenie pozytywnego wizerunku naszej służby.

            W trakcie służby mł. bryg. Rafał Roszyk był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, a także został odznaczony brązowym „Medalem za długoletnią służbę” oraz Srebrna odznaką” Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”. W roku bieżącym otrzymał również „ Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej”

            Brał udział w wielu dużych akcjach prowadzonych na naszym terenie, ale również na terenie całego kraju pełniąc funkcje wykonawcze, ale także wiele razy dał się poznać jako sprawny i skuteczny logistyk.

      

Zdjęcia (9)