W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samochód uderzył w drzewo i zapalił się

18.02.2021

Zdjęcie przedstawia niebieski, podłużny sygnalizator ostrzegawczy zamontowany na dachu pojazdu, używany przez pojazdy uprzywilejowane, w tym straż pożarną.

W dniu 18 lutego 2021 r. około godziny 18:00 do stanowiska kierowania KP PSP wpłynęło zgłoszenie  o pożarze samochodu osobowego. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane siły i środki JRG PSP oraz jednostki OSP. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia, kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że kierowca samochodu osobowego poruszając się drogą techniczną przy trasie E7 stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, wskutek czego samochód zapalił się. Kierowca wydostał się z pojazdu o własnych siłach przed przyjazdem służb ratowniczych i nie odniósł na szczęście żadnych obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się samochód osobowy.  Działania gaśnicze trwały ponad godzinę.

Opracowanie i fot.: kpt. Marcin Młynarczyk

Zdjęcia (3)