W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Stop pożarom traw

10.03.2021

Zdjęcie przedstawia biały napis na ciemnoszarym tle: "Stop pożarom traw". Nad napisem symbol płomienia.

Zima dobiega końca, a wraz z nią odchodzą śniegi, mrozy, zaczyna się robić coraz cieplej, a co za tym idzie - coraz bardziej sucho. W parkach, lasach, na łąkach zaczyna się odsłaniać sucha roślinność, która w okresie wiosennym jest niestety podatna na pożary. Te jednak nie wybuchają same z siebie - w większości przypadków winnym powstania tych pożarów jest człowiek. Dlatego jak każdego roku rozpoczynamy kampanię informacyjną pod hasłem "Stop pożarom traw".

W 2020 roku na terenie powiatu nowodworskiego strażacy PSP i OSP interweniowali 139 razy podczas pożarów traw i nieużytków. Pożary traw na nieużytkach, z uwagi na ich charakter i zazwyczaj duże rozmiary, angażują znaczną liczbę sił i środków ratowniczych. Każda tego typu interwencja to poważny wydatek finansowy. Strażacy zaangażowani w gaszenie pożarów traw na łąkach i nieużytkach, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego w innym miejscu. Może się zdarzyć, że przez lekkomyślność ludzi związaną z wypalaniem traw, nie dojadą z pomocą na czas tam, gdzie będą bardzo potrzebni.

Więcej materiałów dotyczących kampanii "Stop pożarom traw" można znaleźć  TUTAJ

W galerii prezentujemy archiwalne zdjęcia z interwencji nowodworskich strażaków podczas pożarów traw w poprzednich latach.

Opracowanie i fot.: mł. bryg. Tomasz Wołoszyn

Zdjęcia (6)