W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie przez strażaków Narodowego Programu Szczepień

18.03.2021

Zdjęcie przedstawia strażaka prowadzącego starszą osobę na wózku inwalidzkim.

Na terenie powiatu nowodworskiego trwają intensywne działania w zakresie wspracia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych czynnie zaangażowali się w akcję polegającą na dystrubucji materiałów informacyjnych (ulotek) ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19 skierowaną głównie do mieszkańców małych miejscowości i wsi. Wcześniej strażacy PSP  spersonalizowali ulotki drukując na każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. W ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19.

Jednocześnie cały czas realizowana jest pomoc w zakresie transportu osób w podeszłym wieku do punktów szczepień. W dniach 11 i 17 marca 2021 r. strażacy z OSP Pomiechówek przewozili osoby do punktu szczepień w Nowym Dworze Mazowieckim.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Wołoszyn

Fot.: Jednostki OSP z terenu powiatu nowodworskiego

Zdjęcia (5)