W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

bryg. mgr inż. Andrzej Fischer

Komendant Powiatowy PSP

Zdjęcie przedstawia Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy w mundurze.

Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1996 r. jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu SGSP w 2000r. podjął służbę w Ośrodku Szkolenia PSP we Wrocławiu, na stanowisku dowódcy sekcji. W 2002 roku rozpoczął służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu w Wydziale Operacyjnym zajmując stanowiska młodszego specjalisty (2002), specjalisty (2005), starszego specjalisty (2007). W 2008 roku został mianowany na stanowisko kierownika sekcji Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa. Szef Sztabu Dolnośląskiej Brygady Odwodowej. Kierownik operacji podczas organizacji turnieju EURO 2012 oraz zabezpieczenia spotkań podczas prezydencji Polski w UE w 2011r. Wielokrotny uczestnik i kierujący działań ratowniczych szczebla strategicznego. Ukończył wiele szkoleń i ćwiczeń ratowniczych szczebla wojewódzkiego, krajowego, jak również międzynarodowego.

W sierpniu 2012 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Komendzie Powiatowej PSP w Oleśnicy gdzie nadzorował piony operacyjny, kontrolno-rozpoznawczy oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze w Oleśnicy i Sycowie. Od maja 2019r. powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy. W czasie służby sukcesywnie uzyskiwał kolejne wykształcenie pożarnicze uzyskując:

- inżyniera bezpieczeństwa pożarowego, SGSP w Warszawie 2000r.

- magistra w zakresie Zarządzania zespołami pracowniczymi, Politechnika Częstochowska 2002r.

Ponadto ukończył:

- studia podyplomowe „Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy”, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w 2007r.

- studia podyplomowe „Zapobieganie pożarom i awariom”, SGSP w Warszawie 2013r.

- studia podyplomowe „Logistyka w bezpieczeństwie kraju”, SGSP w Warszawie 2017r.

Jako Komendant Powiatowy PSP, sprawuje nadzór m.in. nad wykonywaniem zadań przez: sekcję organizacyjno-kadrową, sekcję finansów oraz sekcję kwatermistrzowsko-techniczną.

Odznaczony m. in. Brązowym i Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Odznaką Zasłużony dla Górnictwa Naftowego i Gazownictwa”, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia”.

Hobby: sport, turystyka, muzyka i literatura.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
04.02.2021 15:40 Bartłomiej Sztuka
Wytwarzający/ Odpowiadający:
st. kpt. Łukasz Słoma
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
bryg. mgr inż. Andrzej Fischer 1.0 04.02.2021 15:40 Bartłomiej Sztuka

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP