W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. mgr inż. Marcin Głogowski

Komendant Powiatowy

Na zdjęciu widoczny komendant powiatowy. Mężczyzna na jasnym tle, w mundurze galowym, posiadający baretki 2 odznaczeń, imiennik, sznur galowy. Posiada przypinki Małopolskiej Brygady Odwodowej oraz Szkoły Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

mł. bryg. mgr inż. Marcin Głogowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej
w Oświęcimiu.

 

Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 2002 r. jako słuchacz-kadet Szkoły Aspirantów w Krakowie, gdzie w 2004 r. zdobył tytuł technika pożarnictwa.  Następnie od sierpnia 2004 r. do lutego 2009 r.  pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Krakowie jako operator sprzętu specjalnego oraz dowódca zastępu. W 2008 r. mł. bryg. Marcin Głogowski ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej otrzymując tytuł inżyniera pożarnictwa.
W marcu 2009 r. rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Oświęcimiu, gdzie zajmował kolejne stanowiska: Specjalista w sekcji ds. kontrolno- rozpoznawczych, Zastępca Naczelnika Wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych, Zastępca Komendanta Powiatowego. W trakcie służby ukończył Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej otrzymując tytuł magistra, studia podyplomowe Politechniki Krakowskiej z zakresu Bezpieczeństwa i higieny pracy oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej z zakresu zapobiegania pożarom i awariom. Z dniem 5 września 2019 r. został powołany przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Oświęcimiu. W trakcie służby został wyróżniony medalami i odznaczeniami m.in.: Złotym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa, Srebrną Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złotym Krzyżem Zasługi Orderu Świętego Floriana.

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
18.12.2020 10:29 Przemysław Jelonek
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Sekcja ds. Organizacyjno-Kadrowych
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł. bryg. mgr inż. Marcin Głogowski 2.0 02.09.2021 11:49 Maciej Dziura
mł. bryg. mgr inż. Marcin Głogowski 1.0 18.12.2020 10:29 Przemysław Jelonek

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}