W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Władysław Duraj

Komendant Powiatowy PSP w Pabianicach

Na zdjęciu starszy brygadier Władysław Duraj, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach. Występuje w umundurowaniu wyjściowym ze sznurem. Na lewej piersi przypięte baretki. Na prawej piersi od góry znajduje się imiennik, Odznaka Honorowa NSZZ Policjantów oraz absolwentka Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

st. bryg. mgr inż. Władysław Duraj
Komendant Powiatowy PSP w Pabianicach

Władysław DURAJ urodził się 29 kwietnia 1962 r. w Łodzi. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1983 r. jako kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po jej ukończeniu rozpoczął służbę w Komendzie Zawodowej Straży Pożarnej w Łodzi, gdzie pracował do 1985 na stanowiskach instruktora i starszego technika. Z początkiem 1991 roku rozpoczął służbę w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi, kolejno na stanowiskach pomocnika oficera dyżurnego, a następnie oficera. W 1987 roku rozpoczął studia niestacjonarne dla strażaków w służbie stałej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, które ukończył zdobywając tytuł inżyniera pożarnictwa. Od września 1991 roku Dowódca XIII oddziału Łódź-Polesie. W lipcu 1992 roku mianowany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w Łodzi. W 2003 roku ukończył uzupełniające studia magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W latach 2003-2021 pełnił funkcję Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Łodzi. Od 1 lutego Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi wyznaczył go na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach.

Odznaczony m.in. Krzyżem Zasługi za Dzielność, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem dla Obronności Kraju, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
05.02.2021 08:53 st. sekc. Bartosz Angiel
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Samodzielne stanowisko ds. kadrowych
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Władysław Duraj 3.0 28.05.2021 22:31 Bartosz Angiel
bryg. Władysław Duraj 2.0 28.05.2021 22:30 Bartosz Angiel
bryg. Władysław Duraj 1.0 05.02.2021 08:53 st. sekc. Bartosz Angiel

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}