W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. Piotr Tuzimek

p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach

Zdjęcie portretowe mł. bryg. Piotra Tuzimka na jasnym tle w mundurze galowym

Piotr TUZIMEK urodził się 1 grudnia 1973 r. w Szczecinie. Ukończył Akademię Rolniczą w Szczecinie na kierunku technika rolnicza i leśna uzyskując w 1998 r. tytuł magistra inżyniera. Służbę rozpoczął w 1999 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szczecinie na stanowisku stażysta-ratownik. Podstawowe kwalifikacje zdobywał w Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie podczas kształcenia kwalifikacyjnego szeregowych w 2000 r. oraz w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, którą ukończył w 2001 r.

W roku 2002 jako młodszy ratownik został przeniesiony do Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie, gdzie do 2019 r. pełnił służbę w Wydziale Kontrolno-Rozpoznawczym na stanowiskach: młodszego technika, technika, młodszego specjalisty, specjalisty oraz zastępcy naczelnika. Od roku 2009 nieprzerwanie realizował również zadania nieetatowego rzecznika Komendanta Miejskiego PSP w Szczecinie.

W 2004 r. ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w zakresie oficerskiego przeszkolenia zawodowego. W 2012 r. podniósł swoje kwalifikacje kończąc studia podyplomowe na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego SGSP na kierunku „Zapobieganie pożarom i awariom”. W 2019 r. został przeniesiony do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Policach na stanowisko starszego specjalisty, gdzie realizował zadania na samodzielnym stanowisku pracy ds. kontrolno-rozpoznawczych, a także oficera prasowego. W roku 2021 zakończył studia podyplomowe „Przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi”.

Z dniem 1 marca 2021 r. Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP powierzył mł. bryg. Piotrowi Tuzimkowi pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Policach.

Odznaczony m.in.: Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę – 2013 r., Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – 2011 r.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
02.03.2021 14:00 bryg. Krzysztof Kosowicz
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Piotr Tuzimek
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł. bryg. Piotr Tuzimek 2.0 03.03.2021 07:59 Piotr Tuzimek
mł. bryg. Piotr Tuzimek 1.0 02.03.2021 14:00 bryg. Krzysztof Kosowicz

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP