W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek dwóch samochodów ciężarowych

26.04.2021

Rozbite dwa samochody ciężarowe stojące na kołach blokują jezdnię, w tle strażak.

W dniu 26.04.2021r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Proszowicach otrzymało zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Piotrkowice Małe. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie czołowe pojazdów ciężarowych, kierowca jednego z nich znajdował się wewnątrz kabiny. Strażacy wykonali do niego dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych a następnie ewakuowali i przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W zderzeniu poszkodowanych zostało dwóch kierowców samochodów ciężarowych, najciężej ranny został przetransportowany przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Krakowie.

W działaniach brało udział: trzy zastępy JRG Proszowice, dwa zastępy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z JRG 2 Kraków, Oficer Operacyjny KP PSP Proszowice, OSP Posądza z KSRG, OSP Makocie, OSP Opatkowice, OSP Przesławice, dwa ZRM, LPR, Policja.
 

Zdjęcia (2)