W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. kpt. Marcin Lachnik

Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku

Zdjęcie przedstawia komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, ubranego w mundur galowy ze sznurem. Na pagonach widoczny stopień starszego kapitana (cztery gwiazdki). Na lewej piersi przymocowane są baretki oznaczające otrzymane odznaczenia i medale.

st.kpt. mgr inż. Marcin Lachnik urodził się w 1976 roku w Opolu. Drogę związaną z pożarnictwem rozpoczął w 1998 roku,  wstępując w szeregi funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej jako stażysta w Komendzie Miejskiej PSP w Opolu. W roku 2000 ukończył kurs kształcenia podoficerów we Wrocławiu, w 2008 roku Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie, a w 2014 roku Szkołę Główną PSP w Warszawie, uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Kolejnymi etapami jego edukacji była obrona pracy magisterskiej w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno Ekonomicznej w Jarosławiu na kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwem  oraz ukończenie studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kryzysowego.

Służbę w KM PSP w Opolu zakończył w 2003 roku przenosząc się do KM PSP w Przemyślu, gdzie jako strażak został również członkiem specjalistycznej grupy wodno - nurkowej.

Przez 18-letni okres pełnienia służby w Jednostkach Ratowniczo - Gaśniczych w Opolu i Przemyślu przeszedł wieloetapowy system awansowania, zajmując kolejne stanowiska - od stażysty po zastępcę dowódcy zmiany. W 2016 roku został mianowany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Przemyślu, a następnie w 2018 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku. 

Okres pełnienia służby był dla niego czasem, w którym zdobył szereg dodatkowych specjalistycznych uprawnień, w tym uprawnienia stermotorzysty, nurka P3 (CMAS) poparte dodatkowymi szkoleniami - z nurkowania podlodowego, nocnego, wrakowo - morskiego, w skafandrach suchych oraz uprawnienia BVLOS do sterowania bezzałogowymi statkami powietrznymi (do 25 kg).

Jako komendant powiatowy sprawuje również pieczę nad powołaną przy KP PSP w Przeworsku Grupą Dronową , biorąc jednocześnie czynny udział w działaniach ratowniczo gaśniczych w roli operatora dronów.

Żonaty, tato Zuzi i Kuby.

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
17.11.2020 14:30 st. kpt. Marcin Lachnik
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Sekcja organizacyjno-kadrowa
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. kpt. Marcin Lachnik 2.0 17.12.2020 14:25 st. kpt. Marcin Lachnik
st. kpt. Marcin Lachnik 1.0 17.11.2020 14:30 st. kpt. Marcin Lachnik

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP