W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ćwiczenia lodowe

03.02.2021

Zdjęcie przedstawia strażaków podczas ćwiczeń na zamarzniętym zbiorniku

Dodatnie temperatury powietrza spowodowały, że lód na akwenach jest coraz cieńszy i w przypadku poruszania się po nim, niesie za sobą jeszcze większe niebezpieczeństwo. W związku z powyższym, pszczyńscy strażacy rozpoczęli kolejny już cykl ćwiczeń, mających na celu jeszcze lepsze przygotowanie ich do działań, zwłaszcza teraz gdy pokrywa lodowa jest bardzo niestabilna i zróżnicowana. Zajęcia prowadzone przez kadrę instruktorów, obejmują m.in. elementy dotyczące przygotowania do działań i zasad BHP, samoratowania oraz różnych czynności ratowniczych z użyciem sprzętu. Miejmy nadzieję, że nie zajdzie konieczność sprawdzania umiejętności strażaków w warunkach rzeczywistych, które niestety miewają tragiczny finał.

Jednocześnie, kolejny już raz apelujemy o rozsądek i nie wchodzenie na zamarznięte cieki i zbiorniki wodne! Pamiętaj, że wchodząc na lód zawsze podejmujesz ryzyko, którego skutki mogą być fatalne! https://www.gov.pl/web/kppsp-pszczyna/uwaga---kruchy-lod

Zdjęcia (3)