W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ostrożnie nad wodą

13.07.2021

Zdjęcie prezentuje wnętrze garażu z samochodem pożarniczym oraz umundurowaniem

Nie ma dnia, aby służby ratownicze nie informowały o tragediach jakie rozgrywają się podczas wakacji nad zbiornikami wodnymi w całej Polsce. W samym tylko lipcu wg. statystyk utonęło już 20 osób. To już kolejny tragiczny miesiąc wakacji kiedy nieostrożność, lekkomyślność a często także brawura, niosą za sobą tragiczny finał „zabaw” nad wodą.

Również na pszczyńskich akwenach strażacy prowadzą działania ratownicze. W przeciągu miesiąca odnotowano już kilka takich zdarzeń, z czego ostatnie 12 lipca 2021 r. na Zbiorniku Łąka dot. dwóch nastolatek, które wpadły do wody podczas jazdy na skuterze wodnym. Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń, a uszkodzeniu uległ jedynie sprzęt, pomimo iż osoby zgłaszające informowały o dwóch osobach tonących.

Apelujemy, prosimy i przypominamy, że woda bywa niebezpieczna –

zwłaszcza dla tych którzy ją lekceważą !