W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

#SzczepimySię - strażacy pomagają w transporcie osób do punktów szczepień

12.03.2021

Pomoc w transporcie osoby do punktu szczepień

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19, strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień, samorządem terytorialnym oraz jednostkami organizacyjnymi Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Również na terenie powiatu pszczyńskiego, już kilkukrotnie druhowie z miejscowych jednostek OSP koordynowani przez funkcjonariuszy tut. komendy, pomagali seniorom w bezpiecznym i sprawnym transporcie do punktów szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Wytyczne dla jednostek PSP i OSP w zakresie transportu pacjentów do punktów szczepień jak i personelu medycznego do pacjentów, znajdują się w poniższym linku:

https://www.gov.pl/web/kppsp-pszczyna/wytyczne-dla-psp-i-osp-w-zakresie-transportu-pacjentow-do-punktow-szczepien-jak-i-personelu-medycznego-do-pacjentow

Zdjęcia (3)