W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. Jarosław Ceglarek

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu

Zdjęcie portretowe komendanta bryg. Jarosława Ceglarka na jasnym tle w mundurze galowym.

Jarosław CEGLAREK urodził się 28 kwietnia 1977 r. w Zebrzydowicach. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1997 r. jako kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Po ukończeniu szkoły z dniem 1 maja 1999 r. podjął służbę
w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju na stanowisku inspektora ds. operacyjno - szkoleniowych.  Od 1 maja 2007 roku mianowany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Jastrzębiu-Zdroju. Od 2008 roku powołany został również na Dowódcę Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej  w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie przyczynił się w znaczny sposób do jej utworzenia. Z dniem 23 marca 2018 roku powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Wielokrotnie brał udział w dużych akcjach ratowniczo - gaśniczych m.in. podczas powodzi, pożaru Elektrociepłowni Zofiówka, katastrofy budowlanej w Katowicach, katastrofy kolejowej w Szczekocinach, katastrofy budowlanej w Świebodzicach. Należy nadmienić, że był jednym z pierwszych strażaków biorących udział w akcji poszukiwania zaginionego górnika podczas zawału wyrobiska w Kopalni KWK ANNA w Rydułtowach.

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. W Szkole Głównej Służby Pożarniczej w 2005 r. uzyskał inżyniera bezpieczeństwa pożarowego, a następnie
w 2007 r. magistra pożarnictwa. W 2016 r. ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Odznaczony m. in.

Krzyżem Zasługi za Dzielność – 2014 r.

Brązowy Medal „Za Długoletnią Służbę” – 2012 r.

Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – 2020 r.

Złotym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”– 2017 r.,

Złotą Odznaką Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
09.12.2020 16:25 mł. kpt. Marek Wranik
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Marek Wranik
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
bryg. Jarosław Ceglarek 1.0 09.12.2020 16:25 mł. kpt. Marek Wranik

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}