W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku - st. bryg. mgr inż. Wojcieszko Mariusz

Komendant PSP w Radomsku bryg. mgr inż. Mariusz Wojcieszko

           St. bryg. mgr inż. Mariusz Wojcieszko w szeregi Państwowej Straży Pożarnej wstąpił  w 1999 roku jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2003 roku został absolwentem w/w uczelni i skierowano go do służby w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP Łódź Wschód z/s w Koluszkach (stanowisko – ratownik). Służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Radomsku rozpoczął w 2004 roku, zajmując kolejno stanowiska: Dowódcy Zastępu, Dowódcy Sekcji, a następnie Kierownika Sekcji Kontrolno – Rozpoznawczej. W roku 2014 powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Pajęcznie,  gdzie pełnił służbę do roku 2017. W roku 2017 Łódzki Komendant Wojewódzki PSP  powierzył mu obowiązki, a następnie powołał na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Piotrkowie Trybunalskim. Od marca 2018 roku do dnia dzisiejszego pełni funkcję Komendanta Powiatowego PSP w Radomsku.

 

       W latach 2006-2007 ukończył studia magisterskie na kierunku „Ekonomika  i organizacja ratownictwa” w  Akademii Finansów w Warszawie, a następnie w roku 2008  studia podyplomowe „Bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy” zorganizowane przez Centralny Instytut Ochrony Pracy wraz z Politechniką Warszawską. Od 2006 roku zajmuje się ratownictwem wodnym na poziomie specjalistycznym. Obecnie legitymuje się uprawnieniami nurka MSWiA kierującego pracami podwodnymi w zakresie ratownictwa, a od 2019 roku pełni nieetatową funkcję Wojewódzkiego Koordynatora ds. Ratownictwa Wodnego w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym na terenie województwa łódzkiego.

       Podczas dotychczasowej służby odznaczony m.in.: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrną  Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

{"register":{"columns":[]}}