W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Janusz Piczak

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach

Zdjęcie portretowe w mundurze galowym starszy brygadier Janusz Piczak Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach

st. bryg. Janusz Piczak rozpoczął służbę w 1987 roku podejmując naukęw Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie.  Po 2 latach nauki ukończył służbę kandydacką uzyskując tytuł technika pożarnictwa i stopień młodszego chorążego. W dniu 07.10.1989 roku rozpoczął służbą na stanowisku technik ochrony przeciwpożarowej w Przedsiębiorstwie Państwowym Cukrownia „Ropczyce” w Ropczycach. Z dniem 24 grudnia 1992 roku został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Rejonowej PSP w Ropczycach i mianowany na stanowisko starszego dyspozytora.

W kolejnych latach zajmował  następujące stanowiska służbowe: starszego inspektora, zastępcy dowódcy JRG, starszego oficera, starszego specjalisty, a od 2003 roku naczelnika wydziału operacyjno-rozpoznawczego KP PSP
w Ropczycach.
W czasie służby podwyższył swoje kwalifikacje  ogólne i zawodowe. W 1997 roku ukończył naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej uzyskując tytuł inż. pożarnictwa i stopień mł. kpt. W 2011 roku uzyskał tytuł mgr na kierunku „Zarządzanie” w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, a w 2012 roku na tej samej uczelni ukończył studia podyplomowe w zakresie „Zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy”.  

Z dniem 1 września 2013 roku Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP powołał st. bryg. Janusza Piczaka na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach.

Za wzorową służbę i zasługi dla rozwoju ochrony przeciwpożarowej został odznaczony: Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Brązowym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Zasługi za Dzielność, Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
27.11.2020 11:39 mł.bryg. Bogusław Drozd
Wytwarzający/ Odpowiadający:
mł. bryg. Bogusław Drozd
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Janusz Piczak 1.0 27.11.2020 11:39 mł.bryg. Bogusław Drozd

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP