W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. Grzegorz Oleniacz

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku

Zdjęcie wykonane na białym tle przedstawia profil komendanta powiatowego PSP w Sanoku bryg. Grzegorza Oleniacza. Komendant ubrany jest w granatowy mundur wyjściowy PSP ze złotym sznurem.

Bryg. mgr inż. Grzegorz Oleniacz służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1999 r. jako słuchacz podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej rozpoczął w 2003 r. służbę stałą w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, następnie delegowany i przeniesiony do jej dalszego pełnienia w Komendzie Powiatowej PSP w Sanoku. W okresie trwającej służby zajmował stanowiska młodszego inspektora, inspektora, specjalisty, zastępcy naczelnika w wydziale organizacyjno-kwatermistrzowskim oraz od dnia 23 czerwca 2009 r. naczelnika wydziału operacyjno-rozpoznawczego. Przez okres blisko 10 lat pełnił nieetatowo funkcję oficera prasowego sanockiej komendy. W 2005 r. ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2007 r. został absolwentem studiów podyplomowych wydziału strategiczno-obronnego Akademii Obrony Narodowej na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.

Od dnia 1 lipca 2017 r. Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP powierzył mu pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku, a następnie od dnia 1 stycznia 2018 r. został powołany na ww. stanowisko.

Od dnia 20 marca 2018 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Odznaczony m.in. Srebrnym Medalem za Długoletnia Służbę, Srebrną Odznaką za Zasługi dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
26.11.2020 12:21 kpt. Paweł Giba
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Operacyjno - Rozpoznawczy
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
bryg. Grzegorz Oleniacz 1.0 26.11.2020 12:21 kpt. Paweł Giba

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}