W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. kpt. Sylwester Uściniak

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach

Portret postaci w mundurze na białym tle

st. kpt. mgr Sylwester Uściniak urodził się 15 lipca 1972r., w Drohiczynie. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1997 r., jako stażysta  w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Siemiatyczach . W następnych latach służbę pełnił na  stanowiskach w systemie zmianowym jak i codziennym,  natomiast od 1999r. – nadal,  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje kończąc w 2004r. Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, następnie w roku 2010 Nadbużańską Szkołę Wyższą uzyskując tytuł licencjata. Tytuł magistra uzyskał w 2012r., kończąc Warszawską Szkołę Zarządzania Szkołę Wyższą. W roku 2013 ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, w 2019 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie ukończył studia podyplomowe „Zapobieganie pożarom i awariom.”

W latach 2011 – 2016  zajmował stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w KP PSP w Siemiatyczach, a następnie z dniem 21.11.2016r. został powołany przez Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach.

Odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi  – 2019 r., Medal za długoletna Służbę – 2018 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2014 r.,Złotym Medalem za zasługi dla Pożarnictwa – 2010 r.