W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji w budynku Szpitala Powiatowego w Sokołowie Podlaskim

09.09.2021

samochód podnośnik z koszem ustawiony przed budynkiem szpitala - Sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji w budynku Szpitala Powiatowego w Sokołowie Podlaskim

W dniu 09 września 2021 roku odbyło się praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji w budynku Szpitala Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, wynikające z §17 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 r. nr 109, poz. 719 ze zm.).

Ponadto w obiekcie przeprowadzono ćwiczenia „pożar na oddziale rehabilitacyjnym 3 piętro” w wyniku, którego doszło do dużego zadymienia i nastąpiła ewakuacja pacjentów i personelu. W ćwiczeniach brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

                Ich celem było:

- weryfikacja procedur alarmowania w obiekcie,

- praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji ludzi z obiektu ZL II - przeznaczonego do użytku ludzi o ograniczonej zdolności poruszania się,

- ocena możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej,

- doskonalenie współdziałania między personelem Szpitala, a zastępami straży pożarnej w przypadku zdarzenia,

- zapoznanie strażaków z obiektem Szpitala Powiatowego.

 

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP w Sokołowie Podlaskim

Zdjęcia (3)