W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie szkolenia podstawowego strażaków OSP

29.04.2021

na białym tle logo KP PSP w Sokołowie Podlaskim

25 kwietnia na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono egzamin końcowy szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP. W szkoleniu udział wzięli druhny i druhowie z jednostek z terenu powiatu sokołowskiego. Do egzaminu końcowego składającego się z części teoretycznej i praktycznej przystąpiło 39 osób. Wszyscy zdali egzamin.

Podczas trwającego od 8 marca 2021 r. szkolenia, przygotowywano strażaków do bezpiecznego wykonywania czynności ratowniczych. Druhny i druhowie nabyli niezbędne umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu ratowniczego, które będą wykorzystywać podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

W trakcie uczestnicy zaliczyli ćwiczenie w komorze dymowej w Komendzie Miejskiej PSP w Ostrołęce. Zajęcia miały na celu przygotowanie oraz sprawdzenie druhów OSP w zakresie prowadzenia działań ratowniczych przy występowaniu dużych obciążeń psychofizycznych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Zajęcia teoretyczne odbywały się w formie zdalnej (e-learning) natomiast zajęcia praktyczne na terenie macierzystych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

W związku z obecną sytuacją pandemiczną całość kursu przebiegała z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego.

 

 Wszystkim druhom OSP, którzy ukończyli szkolenie gratulujemy!