W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st. kpt. mgr inż. Jarosław Łuczak

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Strzelinie

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie

Jarosław Łuczak urodził się 3 czerwca 1980 roku w Ząbkowicach Śląskich (woj. dolnośląskie). Z Państwową Strażą Pożarną związany jest od 2003 roku, jako słuchacz-kadet Dziennego Studium Aspirantów w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Po ukończeniu szkoły aspirantów w 2005 roku podjął służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie, awansując na kolejne stanowiska służbowe. W 2017 roku mianowany na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Strzelinie.

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe i ogólne, kończąc w 2007 roku Wyższą Szkołę Technologii Teleinformatycznej w Świdnicy, w 2013 roku Zarządzanie bezpieczeństwem w Polsce i Unii Europejskiej w DSW we Wrocławiu, Studia Podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Menedżerskie Studia Podyplomowe na UE we Wrocławiu oraz w roku 2017 studia podyplomowe Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na UP we Wrocławiu. 

Z dniem 1 września 2020 roku decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Strzelinie.

Sprawuje bezpośredni nadzór nad wykonywaniem zadań przez: Wydział ds. operacyjno-szkoleniowych i kontrolno-rozpoznawczych oraz Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą. Włączony do modułu GFFFV Wrocław w ramach wspólnotowego mechanizmu ochrony ludności.

Odznaczony m. in. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz Brązowym Krzyżem Zasługi.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
09.02.2021 10:46 Paweł Dawidowicz
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Paweł Dawidowicz
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. kpt. mgr inż. Jarosław Łuczak 1.0 09.02.2021 10:46 Paweł Dawidowicz

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP