W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st. kpt. mgr inż. Michał Pięta

Komendant Powiatowy PSP w Strzelinie

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie

Michał Pięta urodził się 16 stycznia 1982 r. w Blachowni (woj. śląskie). Z ochroną przeciwpożarową związany od 2001 roku jako słuchacz-kadet Dziennego Studium Aspirantów w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Po ukończeniu szkoły aspirantów w 2003 r. podjął służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu (woj. śląskie). Następnie zawodowo związał się z woj. dolnośląskim, od 2006 r. pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy, a od 2007 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu w ówczesnym Wojewódzkim Stanowisku Koordynacji Ratownictwa, awansując na kolejne stanowiska służbowe. W 2014 roku mianowany na stanowisko Kierownika Sekcji Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Z dniem 16 lipca 2018 r. decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej przeniesiony do KP PSP w Strzelinie i powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie.

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe i ogólne, kończąc w 2008 roku Wyższą Szkołę Zarządzania w Częstochowie oraz Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, uzyskując w 2014 r. tytuł zawodowy magistra inżyniera pożarnictwa. W 2012 r. ukończył kurs CMI w Rzymie w ramach wspólnotowego mechanizmu ochrony ludności.

Z dniem 29 lutego 2020 r., decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej został powołany, na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie. Sprawuje bezpośredni nadzór nad realizacją zadań przez: Stanowisko ds. Finansowych, Stanowisko ds. Kwatermistrzowsko-Technicznych oraz Samodzielne Stanowisko ds. Organizacyjno-Kadrowych. Pełni funkcje dowódcze w module GFFFV Wrocław w ramach wspólnotowego mechanizmu ochrony ludności.

Odznaczony m. in. Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
09.02.2021 10:45 Paweł Dawidowicz
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Paweł Dawidowicz
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. kpt. mgr inż. Michał Pięta 1.0 09.02.2021 10:45 Paweł Dawidowicz

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP