W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st. bryg. mgr inż. Piotr Krężel

Komendant Powiatowy PSP

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach st. bryg. mgr inż. Piotr Krężel

Piotr Krężel urodził się 11 czerwca 1969 roku w Wieluniu. Jego przygoda z pożarnictwem rozpoczęła się w 1988 r. po zdaniu egzaminu wstępnego do Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. W 1990 r. otrzymał tytuł technika pożarnictwa i stopień młodszego chorążego pożarnictwa i został skierowany do służby stałej w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Pajęcznie na stanowisko instruktor do spraw operacyjno-szkoleniowych. Z chwilą powołania Państwowej Straży Pożarnej w 1992 roku został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Nr 5 w Pajęcznie.
Po przeprowadzeniu się do Tarnowskich Gór w styczniu 1993 r. został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy JRG PSP w Tarnowskich Górach.

W czasie służby na tym stanowisku w 1995 r. został skierowany na niestacjonarne studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a po ich zakończeniu w 1999 r. otrzymał tytuł inżyniera pożarnictwa w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego i został mu nadany pierwszy stopień oficerski (młodszego kapitana). Jeszcze tego samego roku rozpoczął studia na Politechnice Łódzkiej, gdzie w 2001 r. otrzymał tytuł magistra inżyniera w zakresie inżynierii środowiska w przemyśle.
W 2011 r. został mianowany na stanowisko dowódcy JRG PSP w Tarnowskich Górach.

Z dniem 21 czerwca 2016 r. został powołany przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.
W 2017 r. ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie zasobami Ludzkimi w PSP”, organizowane przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Ponad to od 1997 r. pracuje społecznie na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, gdzie aktualnie pełni funkcję członka Zarządu.
Odznaczony m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi – 2007 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2016 r., Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę – 2013 r.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
04.12.2020 21:27 Wojciech Poloczek
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wojciech Poloczek
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. mgr inż. Piotr Krężel 2.0 10.12.2020 08:32 Wojciech Poloczek
st. bryg. mgr inż. Piotr Krężel 1.0 04.12.2020 21:27 Wojciech Poloczek

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP