W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. Tomasz Lewiński

Komendant Powiatowy PSP w Wieluniu

Zdjęcie przedstawia mł. bryg. Tomasz Lewińskiego - Komendanta Powiatowego PSP w Wieluniu w mundurze galowym ze sznurem

Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 01.09.1989 r. jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Przez cały okres służby zawodowej jest związany z wieluńskim pożarnictwem.  W 1991 roku po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Wieluniu. W okresie służby zajmował stanowiska od technika, przez inspektora i kierownika sekcji po naczelnika wydziału, realizując zadania z zakresu spraw operacyjnych, kontrolno rozpoznawczych i organizacyjno kadrowych, a także bhp i pełnomocnika ds. informacji niejawnych.

Od dnia 1 września do 31 października 2016 roku pełnił obowiązki komendanta powiatowego PSP w Wieluniu, a 28 grudnia 2016 roku został powołany na to stanowisko.

W okresie pełnienia służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe, kończąc studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi (2015 r.)

Równocześnie z pełnieniem służby podnosił także kwalifikacje ogólne 1999-2003 Akademia Rolnicza we Wrocławiu (studia zawodowe inżynierskie na kierunku zarządzanie i marketing); 2006-2008 Akademia Finansów w Warszawie na kierunku Wydział Finansów i Rachunkowości specjalność ekonomika i organizacja ratownictwa (studia magisterskie); 2008-2009 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku - Studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy;

Podczas pełnienia służby brał udział w wielu zdarzeniach na terenie powiatu wieluńskiego, jak również uczestniczył w gaszeniu największego pożaru lasu w Polsce oraz Europie Środkowej i zachodniej po II wojnie światowej, który wybuchł 26 sierpnia 1992 r. w Kuźni Raciborskiej.

W czasie kariery zawodowej odznaczony został: Złotym, Srebrnym i Brązowym „Medalem za zasługi dla pożarnictwa”, Brązowym „Medalem zasługi dla Obronność Kraju”, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
27.11.2020 10:49 kpt. Grzegorz Kasprzyczak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Kontrolno - Rozpoznawczy i Organizacyjno - Kadrowy
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł. bryg. Tomasz Lewiński 1.0 27.11.2020 10:49 kpt. Grzegorz Kasprzyczak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP