W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. mgr inż. Rafał Adamczyk

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wodzisławiu Śląskim

Zdjęcie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP - bryg. mgr inż. Rafał Adamczyk

Rafał ADAMCZYK urodził się 20 października 1976 r. w Wodzisławiu Śląskim. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1995 r. jako słuchacz - kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W roku 1997 rozpoczął pełnienie służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, na kolejnych stanowiskach służbowych od specjalisty-ratownika do Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje kończąc w 2002 roku Szkołę Główną Służby Pożarniczej i uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. W 2004 roku ukończył studia na Uniwersytecie Opolskim w Opolu uzyskując tytuł magistra. W roku 2007 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na Politechnice Krakowskiej w Krakowie. W 2012 roku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach ukończył studia podyplomowe w zakresie Akademii Przywództwa.

W 2010 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Odznaczony m.in.: Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2006 r., Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju – 2008 r., Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – 2012 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2020 r.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
08.12.2020 11:22 asp. Dawid Klich
Wytwarzający/ Odpowiadający:
asp. Dawid Klich
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
bryg. mgr inż. Rafał Adamczyk 1.0 08.12.2020 11:22 asp. Dawid Klich

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP