W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. mgr inż. Marek Misiura

Komendant Powiatowy PSP w Wodzisławiu Śląskim

Zdjęcie Komendanta Powiatowego PSP - mł. bryg. mgr inż. Marek Misiura

Marek MISIURA urodził się 12 lutego 1964 r. w Chmielniku. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1984 r. jako słuchacz - kadet w  Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. W roku 1986 rozpoczął pełnienie służby w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Wodzisławiu Śląskim, na kolejnych stanowiskach służbowych od instruktora ds. szkoleniowych do zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje kończąc w 2005 roku Politechnikę Śląską i uzyskując tytuł inżyniera. W 2008 roku ukończył studia w Akademii Ekonomicznej w Katowicach uzyskując tytuł magistra. Również w 2008 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. W 2012 roku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach ukończył studia podyplomowe w zakresie Akademii Przywództwa.

W 1996 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Rejonowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, w 1999 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, a w 2009 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Odznaczony m. in. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 1997 r.,  Srebrną Odznaką Za Zasługi w Zwalczaniu Powodzi – 1998 r., Srebrnym Krzyżem Zasługi – 2005 r., Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju – 2009 r., Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę – 2012 r., Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2015 r. Został również odznaczony medalami Republiki Czeskiej za zasługi oraz współpracę międzynarodową.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
08.12.2020 11:22 asp. Dawid Klich
Wytwarzający/ Odpowiadający:
asp. Dawid Klich
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł. bryg. mgr inż. Marek Misiura 1.0 08.12.2020 11:22 asp. Dawid Klich

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP