W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Bogusław Majchrzak

p. o. Komendant Powiatowy PSP w Wołominie

Zdjęcie portretowe Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie w mundurze galowym

st. bryg. Bogusław Majchrzak urodził się 10 listopada 1968 r. w Resku. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1990 r. jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej skierowany został do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej PSP w Warszawie. W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa mazowieckiego. W roku 2010 ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej w zakresie bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy.

Przebieg służby

W latach 2005-2011 pełnił funkcję Kierownika Sekcji w Wydziale Kontrolno-Rozpoznawczym Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy. W latach 2011-2016 zajmował stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Z dniem 31 marca 2017 roku został powołany przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy. Z dniem 25 lutego 2021 roku został powołany przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego w Wołominie.

Odznaczenia

Odznaczony m. in.: Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej - 2006 r., Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa - 2009 r., Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju - 2009 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej - 2018 r.